TOP 6 dla seniorów czyli jaki miód wybrać dla osoby mającej problemy z sercem?

Często i gęsto poszukujecie miodu dla osoby starszej a co za tym najczęściej idzie – z problemami sercowymi (oczywiście nie mówię tu o nieszczęśliwej miłości ;)) oraz krążeniowymi.

Miodem numer jeden jaki ZAWSZE polecamy jest GRYCZANY.

Oczywiście nie każdy za nim przepada, ze względu na ostry smak i zapach, ale na prawdę warto go jeść ze względu na jego właściwości. Zaraz obok miodu spadziowego jest on zaliczany do najbardziej wartościowych.
UNIKALNE w miodzie gryczanym jest to, że zawiera w swoim składzie rutynę, która oczyszcza i uszczelnia naczynia krwionośne, dzięki czemu zyskują na elastyczności oraz wytrzymałości.  Dzięki rutynie jest także lepsza przyswajalność witamin i aminokwasów zawartych w miodzie. Cukry proste wchłaniane są bezpośrednio do krwiobiegu, bardzo sprawnie odbudowują mięsień sercowy. Miód ten wzmocni działanie leków a także zmniejszy ich działanie uboczne, gdyż każdy dobry miód ma właściwości odtruwające.
Miód gryczany jest skarbnicą żelaza (które jest bardzo potrzebne w procesie wytwarzania czerwonych krwinek), a co najciekawsze, żelazo to jest w pełni wchłanialne przez organizm, czego nie zapewnią żadne suplementy diety. Systematyczne przyjmowanie tego miodu spowoduje szybki przyrost hemoglobiny we krwi.

Kolejnym miodem będzie oczywiście rzepakowy,

który bardzo często bywa alternatywą, gdyż w smaku jest najłagodniejszy ze wszystkich miodów, nie zmienia smaku potraw czy herbaty. Polecany dla „sercowców” ze względu na wysoką zawartość glukozy, szybko wchłanianej do krwiobiegu, co znacznie wzmacnia skurcz serca. Poza tym rozszerza naczynia wieńcowe, dzięki czemu organizm jest lepiej dotleniony i odżywiony a także zabezpieczony przed miażdżycą.
Miód ten zawiera dużą ilość łatwo przyswajalnego potasu, magnezu oraz związków fenolowych, które sprzyjają lepszej i mocniejszej pracy serca. Obniżają ciśnienie krwi. 
Zawiera także żelazo, które nasz organizm przyswaja w 63%.

Miód lipowy poza dobrym działaniem doraźnym podczas przeziębienia i grypy, przyjmowany systematycznie i długofalowo, ogranicza choroby serca i układu krwionośnego. Obniża ciśnienie krwi, ma łagodne działanie rozkurczowe i uspokajające dzięki sporej ilości olejków eterycznych. Duża zawartość glukozy odżywia mięsień sercowy. Zawiera także dużą ilość magnezu, potasu oraz związków fenolowych, o których pisałam powyżej.

Miody spadziowe polecane są dosłownie na wszystko ze względu na dużo większą aktywność oraz dużo większą zawartość mikro i makroelementów niż w miodach nektarowych. Nie bez powodu mówi się o nim „miód królewski”. Lecz w przypadku miodów spadziowych trzeba się liczyć z dużo wyższą ceną ze względu na specyfikę pozyskiwania.

Dlatego jeżeli nie chcą Państwo nadszarpywać budżetu, a zależałoby Państwu na jak najlepszym działaniu lepiej skorzystać z innych produktów jak-
miód leśny, w którego skład wchodzi miód spadziowy i lipowy (który opisany jest powyżej) 

Co ważne – osoby starsze wprowadzając miód do diety eliminują korzystanie z cukru, czyli czynnika powodującego miażdżycę.

Darmowa dostawa miodu na terenie Trójmiasta- Gdańsk Gdynia Sopot i okolice. Więcej informacji znajdziesz tutaj

Miód Gdańsk, dostawa miodu Gdańsk, cennik miodów, dostarczenie miodów Gdańsk, pyłek kwiatowy Gdański, prawdziwe miody Gdańsk,