Produkty pszczele podczas karmienia piersią

Dziś kolejny wpis z cyklu dla mam 🙂 produkty pszczele a karmienie piersią. Na wielu stronach internetowych przeczytacie, żeby nie spożywać różnych produktów, że trzeba bardzo uważać na dietę, owoce z pestkami, cytrusy zabronione, a na innych, że dieta mamy karmiącej nie istnieje. W co wierzyć?

Jeżeli chodzi o produkty pszczele, to sprawa wygląda następująco:

MAMA KARMIĄCA MOŻE A NAWET POWINNA JEŚĆ MIÓD

MAMA KARMIĄCA MOŻE SPOŻYWAĆ PYŁEK PSZCZELI

co innego kit pszczeli – nalewka jest na spirytusie, więc z góry odpada 🙂Miód i pyłek pszczeli jak już wielokrotnie się rozpisywałam to skarbnica NATURALNYCH witamin, mikro i makroelementów, enzymów, aminokwasów … można by pisać w nieskończoność. Pomyślcie ile dobra dacie swoim maluszkom, będą one odporniejsze i będą Wam zdrowo rosły i rozwijały się! 🙂

Poza tym kobiety karmiące nie mogą używać większości leków, a po co zawsze się sięga podczas przeziębienia? Po miód i cytrynę 🙂 a jeszcze na wzmocnienie odporności dodałabym nawet pyłek. Nie raz się powtarza, że naturalne produkty działają dużo lepiej w organizmie niż syntetyki. Wiele lekarstw ma w swoim składzie substancje, które przedostają się do kobiecego pokarmu i dlatego mogą być szkodliwe dla dziecka przystawianego do piersi. Lepiej z nich zrezygnować i sięgnąć po naturalne produkty, jak miód, którymi łatwo można pokonać wiele problemów zdrowotnych. Miód jest lekiem, którego spektrum działania jest naprawdę szerokie.

I tu uwaga!

Miodu nie powinno się podawać w czystej postaci dzieciom poniżej 1 roku życia ze względu na możliwość wystąpienia w nim minimalnych ilości jadu kiełbasianego. Wiadomo, że bakteria ta jest przyczyną rzadkich zachorowań na botulizm dziecięcy, ale przypadki których źródłem był miód dotyczyły bezpośredniego spożycia produktu przez niemowlęta. Dowody naukowe wskazują, że jad kiełbasiany nie przenika do pokarmu kobiecego. Tak więc bez obaw!
Jeżeli boicie się spożywać produkty pszczele, że mogą zaszkodzić albo uczulić maluszka, w prosty sposób można to sprawdzić, tak jak i z innymi produktami np. cytrusami, mocniej przyprawionymi potrawami. Pierwszego dnia jecie troszkę i przez cały dzień obserwujecie malucha czy nic mu nie jest, kolejnego dnia troszkę więcej, obserwacja itd. Jeżeli dziecka nie boli brzuszek, nie ma objawów alergii (alergia na produkty pszczele może objawiać się nudnościami, biegunką, pokrzywką, wysypką, dusznościami i katarem), można spokojnie je jeść!

Alergia na miód występuje bardzo rzadko, prędzej wystąpi przez pyłek (pyłek kwiatowy to jest jeden wielki mix pyłków z różnych kwiatów i drzew, dlatego nigdy nie wiadomo na co konkretnie uczulone może być niemowlę).

Dlatego nie ograniczajcie swoich diet, tylko planujcie je z głową! 🙂

Pozdrawiamy

Duża i Mała pszczółka 🙂

Zdjęcia wykonane przez Jolantę Bork dla Krainy Mlekiem i Miłością Płynącej

Darmowa dostawa miodu na terenie Trójmiasta- Gdańsk Gdynia Sopot i okolice. Więcej informacji znajdziesz tutaj

Miód Gdańsk, dostawa miodu Gdańsk, cennik miodów, dostarczenie miodów Gdańsk, pyłek kwiatowy Gdański, prawdziwe miody Gdańsk,

Jeden komentarz

Możliwość komentowania została wyłączona.