Witam,

mamy na sprzedaż odkłady pszczele 5-ramkowe. Odkład składa się z 5 ramek WIELKOPOLSKICH z czego 3 ramki są ze sprawdzonym czerwiem w różnym stadium i 2 ramki osłonowe – pokarm. W odkładach znajduje się matka hodowlana, oznakowana z sezonu 2019, czerwiaca ze sprawdzonym czerwiem.

Oferujemy (w ramach odkładów) matki:

 • krainka Hinderhoffen (Pszczoły te tworzą rodziny duże i średnie, utrzymując odpowiednią siłę przez cały sezon. Rodziny osiągają odpowiednią siłę już na pierwsze pożytki towarowe z rzepaku i sadów. Bardzo rzadko wchodzą w nastrój rojowy, który łatwo jest zlikwidować. Pszczoły są wyjątkowo miodne, przy obfitych pożytkach ograniczają matki w czerwieniu, nadają się również na pożytki spadziowe. Przy słabszych pożytkach oszczędnie gospodarują zapasami, które gromadzą w gnieździe. Pszczoły dobrze trzymają się plastrów, miód sklepią na sucho, polecane dla pszczelarzy początkujących jak i dla dużych pasiek. W sezonie pszczoły zbierają dużo pyłku, który gromadzą przy czerwiu. Rodziny dobrze zimują, po pierwszym oblocie następuje szybki rozwój wiosenny.)
 • krainka ALPEJKA (Jest doskonała w pozyskiwaniu praktycznie każdego rodzaju pożytków – wczesnych, średnich i późnych, zarówno nektaru, jak i spadzi. Pszczoły omawianej linii są bardzo dobrze przystosowane do trudnych warunków. Świetnie radzą sobie zarówno podczas niezbyt dobrej pogody, jak i w sytuacji braku pożytków. Pszczoły kraińskie rasy Alpejka doskonale radzą sobie podczas zimowli. Nie wykorzystują zbyt dużych ilości pokarmu, a wczesnowiosenny osyp jest nieduży. Na wiosnę pszczoły bardzo szybko odzyskują dobrą siłę rodziny i zaczynają loty na pożytki. Pszczoły bardzo rzadko wchodzą w nastrój rojowy, a jeśli już się pojawi, można bez problemu zniwelować go już we wczesnym stadium. Linia pszczół jest bardzo łagodna, dobrze trzyma się plastrów, ale też jest dość ruchliwa. Pszczoły są bardzo pracowite i bardzo wydajne w produkcji miodu.)
 • krainka JUGOSŁAWIANKA
 • buckfast PS (Pszczoły rozwijają się dynamicznie na wiosnę. Tworzą bardzo silne rodziny. Dochodzą do maksymalnej siły już na początku maja. Miód składają nad gniazdem. Matki czerwią w ciągu całego sezonu intensywnie pozwalając wyorzystać większość pożytków poczynając od bardzo wczesnych do późnych tj. w1rzos i nawłoć.)
 • buckfast KB (Pszczoła bardzo łagodna, tworzy bardzo silne rodziny. Nosząca miód wyłącznie do nadstawek i sklepiąca miód na sucho. Bardzo dobrze zimuje. Nadaje się na pożytki wczesne do późnych.)
 • buckfast GZ (Pszczoły polecane na pożytki średnie oraz obfite. Wiosną matki rozpoczynają intensywne czerwienie dopiero w momencie ustabilizowania się pogody oraz regularnego dopływu pyłku. Rodziny utrzymują dużą siłę przez cały sezon, wychowując znaczne ilości czerwiu nawet w okresach bezpożytkowych, co stwarza konieczność zabezpieczenia im odpowiedniego zapasu pokarmu w tym czasie. Dobrze wykorzystują zarówno pożytki wczesne, jak i późne. Wyróżniają się wysoką miodnością, łagodnością oraz brakiem skłonności do rójki. Opanowanie ewentualnego nastroju rojowego jest znacznie łatwiejsze, niż w przypadku pszczoły kraińskiej. Miód sklepią na sucho, zapasy gromadzą nad gniazdem.)
 • buckfast B615
 • buckfast B172

ODKŁADY TYLKO NA RAMCE WIELKOPOLSKIEJ!

ODBIÓR TYLKO OSOBISTY (NIE WYSYŁAMY I NIE DOWOZIMY PSZCZÓŁ DO KLIENTA)!

Miejsce wydawania odkładów to STANISŁAWOWO 15, 83-020 Cedry Wielkie (woj. pomorskie k/Gdańska). Przed odbiorem prosimy o kontakt telefoniczny pod numer 664-863-318 aby umówić się na godzinę przyjazdu.

Jest możliwość zamówienia odkładów o różnej sile, wycena jest indywidualna – tel. 664 863 318.

ODBIÓR ODKŁADÓW:

Oferujemy 5 terminów, od których uzależniona jest cena:

 1. 15.06-21.06.2019r. – CENA: 260,00zł
 2. 22.06-28.06.2019r. – CENA: 230,00zł
 3. 29.06-05.07.2019r. – CENA: 210,00zł
 4. 06.07-12.07.2019r. – CENA: 200,00zł
 5. 13.07-19.07.2019r. – CENA: 190,00zł

Odbiór osobisty (Stanisławowo 15, 83-020 Cedry Wielkie k/Gdańska) – trzy opcje do wyboru:

 1. przyjeżdżacie Państwo z własnymi ulami i przekładamy na pasiece – proszę o zabranie kapelusza,
 2. wypożyczamy transportówki do przewozu odkładów i należy je oddać – kaucja zwrotna 100zł/szt,
 3. kupujecie od nas kartonik do przewozu odkładów – 25zł/szt.

Zamówienia prosimy składać poprzez poniższy formularz: