5 rodzajów miodów polecanych dla osób przeziębionych i chorych na grypę

Jak pewnie wiecie – każdy miód jest dobry na przeziębienie i grypę, gdyż zawierają wiele witamin i mają właściwości przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe, ale z tych wszystkich gatunków można wyróżnić kilka, które specjalnie się wyróżniają pod tym kątem.

Numerem jeden w naszym zestawieniu będzie pyłek w miodzie.
Jest to bomba witaminowa, gdyż do mieszanki miodów – lipowego, leśnego, akacjowego i gryczanego domieszaliśmy 10% pyłku kwiatowego. Sam pyłek kwiatowy jest doskonałą mieszanką witamin i mikroelementów, które zbawiennie działają na nasz organizm, bardzo go wzmacniając i odtruwając, co ważne jest w różnego rodzaju terapiach farmakologicznych. Więcej o pyłku kwiatowym przeczytasz tutaj. W składzie jest miód lipowy, czyli król miodów dla osób przeziębionych, odznacza się właściwościami antybiotycznymi, poza tym działa rozgrzewająco i uspokajająco, co ważne jest przy duszącym kaszlu. Miód gryczany jako miód ciemny odznacza się wysoką zawartością witamin, bardzo dobrze regeneruje organizm oraz wątrobę (co jest na plus przy zażywaniu leków) a także ma silne działanie przeciwbakteryjne.

Numerem dwa będzie tradycyjnie miód lipowy,
który już skrótowo opisałam w powyższym, a więcej o nim przeczytasz tutaj. ^^

Numerem trzy na przeziębienia będzie ziołomiód sosnowy.
Nasze babcie sporządzały kiedyś syrop z sosny (zbierały młode pędy sosny a następnie zasypywały go cukrem aby puścił soki) na ból gardła i kaszel, gdyż działał odkażająco na drogi oddechowe i zainfekowane gardło – ziołomiód sosnowy jest robiony dokładnie w ten sam sposób, tyle że przetworzony jeszcze przez pszczoły- czyli w jego składzie znajdziemy jeszcze enzymy, które dodają pszczółki (a wiadomo, że są one bardzo drogocenne!). Działa bakteriobójczo, leczy katar i działa wykrztuśnie, co jest udowodnione naukowo!

Miód leśny będzie także dobry w czasie leczenia przeziębienia.
W jego składzie jest głównie miód lipowy i spadziowy, które mają bogaty skład w witaminy i mikroelementy. Działa on bakteriobójczo, wykrztuśnie a także będzie poprawiał samopoczucie przez dodanie energii.

Aby uniknąć przeziębień i grypy lub przechodzić te choroby dużo łagodniej polecamy w miesiącach jesiennych robić kurację pyłkiem kwiatowym. Wystarczy co wieczór przygotować łyżkę pyłku i rozpuścić w połowie szklanki wody. Rano wypijać przed śniadaniem. Taka mikstura doskonale wspomaga organizm, podnosi odporność i poprawia witalność.

Darmowa dostawa miodu na terenie Trójmiasta- Gdańsk Gdynia Sopot i okolice. Więcej informacji znajdziesz tutaj

Miód Gdańsk, dostawa miodu Gdańsk, cennik miodów, dostarczenie miodów Gdańsk, pyłek kwiatowy Gdański, prawdziwe miody Gdańsk,