Ziołomiód – co to jest?

Najważniejsze na początek – ziołomiód NIE JEST miodem. Nazwa jest troszkę myląca. Ziołomiód powstaje z ekstraktu z danego zioła (np. soku z pokrzywy). Przygotowany syrop cukrowy z ziołami podaje się pszczołom a one przerabiają go (poprzez dodawanie enzymów oraz rozłożenie cukru na cukry proste – to bardzo ważne, gdyż te enzymy są dla nas najcenniejsze!) na ZIOŁOMIÓD. Są to naturalne zakonserwowane zioła. Szczególne w naszych ZIOŁOMIODACH jest to, że wszystkie zioła oraz owoce zbieramy SAMI ze znanych nam i czystych rejonów! Sami je konserwujemy i wytwarzamy syropy z własnego autorskiego przepisu. NIE WYKORZYSTUJEMY PÓŁPRODUKTÓW!

Skład

Ziołomiody mają właściwości lecznicze danego zioła i dodatkowo właściwości naturalnego miodu (poprzez działające enzymy, które dodały pszczoły). Zawierają biopierwiastki i witaminy, które mogą bardzo wzmocnić nasz organizm.

Podstawowy skład miodów i ziołomiodów jest identyczny (zawartość wody, kwasów organicznych, enzymów). Ziołomiody odróżniają się od miodów jedną grupą składników, a mianowicie biopierwiastkami. Zawartość makro- i mikroelementów jest wielokrotnie wyższa niż w miodzie.

BiopierwiastkiZawartość w ziołomiodach (mg/kg)Zawartość w naturalnym miodzie (mg/kg)
Makroelementy
Wapń i magnez
111,39,6
Mikroelementy
Miedź, cynk, żelazo, mangan i nikiel
11,61,2

Jak widać w tabeli, zawartości biopierwiastków w ziołomiodach są aż 10-krotnie wyższe niż w miodzie naturalnym. Poza tym w ziołomiodach zawarte są także substancje biologicznie aktywne pochodzenia roślinnego, których w miodzie nie ma. Dzięki temu ziołomiody wykazują dużo większą aktywność antybiotyczną. Hamują one rozwój drobnoustrojów w mniejszych stężeniach w porównaniu do miodu, dzięki czemu lepiej radzą sobie w przypadku chorób górnych dróg oddechowych i przy chorobach dermatologicznych.

Na podstawie: Borgis – Postępy Fitoterapii 4/2010, s. 229-235, Bogdan Kędzia1, Zygmunt Kostrzewski2, Znaczenie ziołomiodów w lecznictwie

Ziołomiód pokrzywowy ze skrzypem

Powstaje poprzez zmielenie wiosennych pokrzyw oraz skrzypu aby otrzymać sok. Następnie w odpowiedni sposób przygotowujemy na bazie tego soku syrop cukrowy. Kolejno podajemy ten syrop pszczołom, pszczółki go przetwarzają (zagęszczają, rozkładają na cukry proste oraz dodają bardzo ważne dla NAS enzymy) i wirujemy ZIOŁOMIÓD.  Zapach jest ziołowy, w smaku dość łagodny, przypominający nieco miód spadziowy. Kolor ciemnozielony, po skrystalizowaniu brązowo- zielony. Działanie:

  • krwiotwórcze – zwiększa poziom hemoglobiny we krwi poprzez zawarte w nim aktywne żelazo, działa przeciwkrwotocznie
  •  moczopędne – choroby układu moczowego
  • odtruwające – detoksykacja organizmu
  • antyreumatyczne 
  • polecany przy wypadających włosach, łamliwych paznokciach – działa odbudowująco (polecany szczególnie dla kobiet )

Ziołomiód pokrzywowy (przebadany w warunkach szpitalnych) stosowany u osób z wirusowym zapaleniem wątroby typu B spowodował poprawę apetytu, ustąpienie nudności, spadek poziomu bilirubiny, działał na tkankę wątrobową. W przypadku leczenia złego wchłaniania u niemowląt, nastąpił przyrost masy, ustąpienie niedożywienia oraz znaczny wzrost żelaza we krwi.

Mamy dla Was promocję!

Aby zachęcić Was do spróbowania tego produktu, przygotowaliśmy promocję – ziołomiód pokrzywowy ze skrzypem
Słoik 1,10kg w cenie 35,00zł
Słoik 0,40kg w cenie 14,50zł

Promocja trwa do środy 16.01.2019r.
Uwaga! Promocje nie łączą się! (Przy zakupach za powyżej 200zł nie otrzymają Państwo dodatkowego rabatu na ziołomiód pokrzywowy ze skrzypem – ale na całą resztę zakupów tak 🙂 )