Miodolandia porzeczkowa
Krem miodowy z czarną porzeczką liofilizowaną

Jest to miód żuławski z dodatkiem liofilizowanej, polskiej czarnej porzeczki. Słodycz przełamana kwaskiem porzeczki jest wyśmienita! W miodzie znajdują się kawałki owoców, co sprawia, że jest wyjątkowy i z charakterem.

Produkt zawiera składniki: miód żuławski (z nektaru rzepaku, głogu i bobiku) 97%, czarna porzeczka liofilizowana 3%
Smak: słodko-kwaśny, owocowy
Zapach: delikatny, miodowo-owocowy

Czarna porzeczka zawiera bardzo dużo witaminy C, antyoksydantów (w tym flawonoidów, które działają oczyszczająco, poprzez łączenie się z metalami ciężkimi). Poza tym zawiera rutynę, która ułatwia wchłanianie witaminy C i uszczelnia naczynia krwionośne.

Nasz produkt – miód z czarną porzeczką otrzymał nagrodę w konkursie organizowanym przez Marszałka Woj. Pomorskiego – Weki z pomorskiej spiżarni. Zajął 3 miejsce! 🙂

Jest to produkt na bazie miodu żuławskiego – miód ten jest dość charakterystyczny, gdyż krystalizuje gruboziarniście i wyczuwalne są „kryształki miodu”. Miód żuławski to miód pozyskiwany z nektaru rzepaku, głogu i bobiku.

Według Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 r. oraz innych wymogów odnoszących się do produktów spożywczych nie przypisujemy naszym produktom szczególnych właściwości leczniczych ani nie sugerujemy że takie posiadają. Jest to możliwość zastosowania produktów bez gwarancji skuteczności ich działania.

Miód dostępny w sprzedaży może się różnić barwą od miodu na zdjęciach. Odcień  może się różnić w zależności od miejsca w jakim stała pasieka. Pamiętaj, że miód podczas krystalizacji zmienia barwę! Po skrystalizowaniu jest jaśniejszy. Jest to zdjęcie poglądowe.