Pyłek kwiatowy (pyłek pszczeli) stanowi doskonałe źródło witamin, mikroelementów, biopierwiastków, białka i enzymów. Niemal doskonała skarbnica potrzebnych każdemu składników. Jest to właściwie pyłek kwiatowy, ale zebrany przez pszczoły i uformowany w małe kulki zwane obnóżami. Obnóża nie są czystym pyłkiem, ale pyłkiem kwiatowym zmieszanym z nektarem, miodem lub śliną pszczół.

Skład pyłku kwiatowego

  • Węglowodany – fruktoza, glukoza, maltoza i wiele innych.

  • Tłuszcze-  wyodrębniono 12 kwasów tłuszczowych, między innymi: kwas palmitynowy, linolowy, linoleowy, arachidonowy.

  • Białka-  wykryto 32 aminokwasów m.i fenyloalanina, izoleucyna, leucyna, lizyna i inne. Zawartość aminokwasów w pyłku dochodzi do 12%.

  • Składniki mineralne- potas, fosfor, wapń, magnez, sód, krzem, mangan, żelazo, miedź, cynk, jod, selen i inne.

  • Witaminy- A, B1, B2, B3, E, C, B6, PP, P, D, H, B12, kwas foliowy, inozytol, biotynę, kwas pantotenowy, kwercytynę.

  • Inne składniki- enzymy, których stwierdzono 42, kwasy organiczne: jabłkowy, mlekowy, cytrynowy, winowy, szczawiowy, bursztynowy, i wiele innych.

Czyli samo zdrowie! I to w naturalnej postaci.

Więc dlaczego by nie spróbować?

Dla kogo?

Jeśli jesteś osobą cierpiącą na różnego rodzaju alergie, choroby miażdżycowe, biegunki, zaparcia, cukrzykiem lub miewającą problemy z prostatą – przeczytaj jeszcze raz skład i zastanów się, czy taka bomba witamin i minerałów  zawarta w pyłku kwiatowym może mogłaby coś zmienić w twoim organizmie… Może warto zaryzykować?

Jeśli ważne są dla Ciebie składniki odżywcze w diecie– to produkt idealny, jest to cenna dawka witamin i minerałów wzbogacających codzienną dietę, reguluje przemianę materii a co najważniejsze – powoduje namnażanie czerwonych krwinek we krwi oraz limfocytów.

Poza tym działa antydepresyjnie – poprawia samopoczucie i zwiększa koncentrację, odtruwa – osłania i odnawia tkankę (wątrobową). Spoglądając jeszcze na skład – witamina B2 i inne bioelementy poprawiają wzrok, jego ostrość. Problemy z płodnością, cholesterolem? Tak, odpowiedź jest taka sama:)

Sposób użycia

1 łyżka pyłku + 1/2 szklanki wody. Odstawić na min. 30 minut (a najlepiej na całą noc), wymieszać i wypić.

I ostatnia wiadomość na zachętę – sportowcy w celu polepszenia osiąganych wyników spożywają pyłek. British Sports Council w przeprowadzonych przez siebie badaniach wykazało, że sportowcy spożywający regularnie pyłek doświadczyli przyrostu siły o 40-50%. Pyłek spożywają też olimpijczycy i kulturyści. Jest to absolutnie legalny doping!

Według wymogów dotyczących produktów spożywczych i rozporządzeń konsumenckich m. in. ROZPORZĄDZENIE PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY (UE) NR 1169/2011 z dnia 25 października 2011 r. nie przypisujemy naszym produktom szczególnych właściwości leczniczych ani nie sugerujemy że takie posiadają. Jest to możliwość zastosowania produktów bez gwarancji skuteczności ich działania.